Müzik Kulağının Önemi Nedir?

müzik Kulağının Önemi

Müzik Kulağı Testi Nasıl Yapılır?

İzmir’de Müzik Kursu arayan öğrencilerin ve velilerin bugun en sık sordukları sorulardan bir kaçı da şüphesiz; müzik kulağının önemi nedir? Müzik kulağı testi nasıl yapılır? Müzik kulağı doğuştan mı gelmektedir? Müzik kulağı olmayan insanlar enstrüman çalabilir mi? ve de özellikle küçük çocuğu olan okuyucularımıza gelirsek de çocuğun müzik yeteneği nasıl anlaşıır? vb. Sorular en çok sorulanlar arasındadır..

Bu konuyu tartışmak için öncelikle müzik nedir? sorusuna yanıt aramalıyız.. Müzik nedir? Müzik; diğer bir değişle art arda gelen doğru seslerin ve ritimlerim oluşturduğu estetik bir yapıdır denebilir.. Eğer müzik kulağımız yok ya da diğer değişle yetersiz ise bu sesleri doğru şekilde algılayamaz ve ifade edemeyiz. Dolayısı ile ortaya estetik bir yapı çıkmaz..

Müzik kulağımız iyiyse duyduğumuz sesleri estetiksel olarak iyi şekilde algılamakla kalmayıp gerek enstrümanımıza gerek se de şan yani ses performansımıza da doğru şekilde uygularız. Doğru şekilde piyano ya da enstrüman çalabilmek için gerekli koşullar ortalama olarak %40 müzik kulağı yeteneği olsa bile yine de %60 istikrarlı ve düzenli çalışmaya dayanmaktadır.

Müzik Kulağının Önemini Birlikte İzleyelim

Şimdi gelin enstrüman çalmayı öğrenmek için müzik kulağının önemini anlatan youtube’un en iyi videosunu birlikte izleyelim!!

Müzik Kulağı Testi Nasıl Yaparım?

Piyano kursuna başlamadan önce müzik kulağımızın olup olmadığını anlamak için ilk bilmemiz gereken bilgi uluslararası harf şifresi yani notasyon kurallarıdır! Bunları hızlıca bilmek gerekir:

A – La, B – Si, C – Do, D – Re, E – Mi, F – Fa, G – Sol

Müzik Kulağı Testini En iyi Youtube Videosu ile Öğrenin!

Artık tek yapmamız gereken dijital bir tuner uygulamasını Android ya da Iphone telefonumuza indirip aynı seslerin sağlamasını yapmak! Nasıl yapacağımızı şimdi videomuzu izleyerek kolayca öğrenelim!

Hemen kolayca uygulamalı videomuzu dikkatilice izleyelim ve öğrenelim (Videoda kullanılan örnek uygulama “Gstrings” uygulamasıdır.. Buna benzer bir uygulama kullanabilirsiniz).

Müzik Kulağının önemi nedir ve müzik kulağının testi nasıl yapılır sorularını bugun hep birlikte cevapladık.. Umarız Faydalı olmuştur..

Siz de isterseniz Perla sanat’ta hemen ücretsiz müzik kulağı testi yaptırabilir, İzmir’in lider Müzik Kursunda istediğiniz kursu en iyi öğretim teknikleri ile hemen alabilirsiniz.. En popüler müzik kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın:

Piyano Kursu İzmir

Gitar Kursu İzmir

Keman Kursu İzmir

Leave a Reply

Your e-mail will not be published.

Önceki yazıyı okuyun:
LONDON COLLEGE OF Music
London College Of Music Sertifika Sınavlarına Hazırlık

London College Of Music Nedir? London College of Music (LCM) - İngiltere'deki en büyük müzik ve performans sanatları enstitülerinden biri...

Kapat