Gitar

Gitar Kursu İzmir

Gitar kursu İzmir – Sonunda İzmir’i en iyi gitar kursunu seçtiniz! Artık tek yapmanız gereken gitarın dayanılmaz cazibesinden hızlı bir şekilde yararlanıp, sosyalleşmek, kendinizi ifade etmek için en iyi fırsatın tadını çıkarmak.. Gitar kursu arayışınızda karşınıza bir çok soru işareti çıkmaktadır.. İzmir’de güvenilir ve kaliteli klasik gitar, akustik gitar, elektro gitar, bas gitar eğitimi nasıl alınır? Özel gitar dersi almak istiyorum ancak hangi gitar çeşidi bana uygun? Gitar çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim? Gitar dersi almak için yaşım çok mu geç? İzmir’de ortalama gitar fiyatları ne kadar? İzmir’de klasik gitar kursu fiyatları kaç para? Gitar çalmak zor mu? Ulaşımı kolay gitar kursu nasıl bulurum? Artık bizimle birlikte tüm bu sorulara yanıt bulup birlikte eğlenceli bir gitar öğrenimi yolculuğuna çıkacaksınız!

Kursumuzda başlıca  bas gitar dersi, klasik gitar dersi, akustik gitar dersi ve elektro gitar dersi verilmekte olup, henüz ilk defa ücretsiz ilk deneme dersine katılıyorsanız, vereceğimiz gitar eğitiminin içinizde şüphe bırakmayacak kadar kapsamlı ve hızlı olduğunu bizzat kendiniz görebilir ve MEB Sertifikalı gitar eğitim kalitemizden %100 emin olabilirsiniz!

London College of Music – LCM Uluslararası Geçerli Gitar Kursu Programı

Perla Sanat isteyen öğrencilerimize uluslararası geçerliliği olan İngiltere merkezli London College of Music müfredatı ile gitar eğitimi veriyor! İsterseniz hemen LCM programımıza katılın, siz de dünyanın en prestijli okullarından diploma alma fırsatını yaşayın!

Klasik Gitar’ı Tanımak İstiyorum! Klasik Gitar Eğitimi Nasıl Olur?

Klasik gitar, tüm gitar türlerinin atası, 6 teli olan parmakla veya pena ile  çalınan telli bir çalgıdır. Genelde solo çalgı olan gitar perdeli bir enstrüman olduğu için genelde tercih sebebi olan bir çalgıdır. Kurumumuzda klasik gitar eğitimi müfredatı, teknik gelişim, egzersizle eş zamanlı yürüyen melodik etütler, popüler etütleri içerir ve seviye seviye devam eder. Belli bir seviyeye ulaştıktan sonra öğrenci odaklı bir eğitimle devam eder. Klasik gitar dersi almak için küçük motor kaslarının gelişmiş olması gereklidir. Sol ve sağ ellerde parmak gelişimi gitar çalan kişilerde hızla gelişir.

Gelelim klasik gitarla ile ilgili çok sorulan sorulara..

Klasik Gitar Kursu Fiyatları İzmir’de ne kadar?

Klasik gitar kursu fiyatları her yıl değişkenlik gösterdiği için lütfen iletişim hattımızı arayarak güncel fiyat bilgisini alınız. Eğer önceliğiniz en ucuz gitar kursunu bulmak yerine, gerçek anlamda nota bilgisi öğrenerek, iyi öğretici bir müzik öğretmeni tarafından birebir özel ders şeklinde çalıştırılmak ise, aradığınız eğitimi seve seve Perla Sanat’ta vermeye hazırız!

Klasik Gitar Çalıp Daha Sonra Elektro Gitara Geçiş Yapılabilir Mi?

Klasik gitar öğrenerek yola başlamak elbette elektro gitar eğitimi için de bir temel oluşturacaktır. Fakat tercihiniz elektro gitar öğrenmekse, kurs almaya direk elektro gitar eğitimiyle başlamanızı öneririz. Bunun nedeni elektro gitar teknik çalışmaları klasik gitara göre çok farklıdır. Tam tersi yönde, eğitime elektro gitar öğrenerek başlayan bir öğrencinin de kendi çabası ile klasik gitar çalması olanak dahilindedir.

Bas Gitar Nedir? Bas Gitar Eğitimi Nasıl İlerler?

Bas gitar çalışma prensibi olarak elektro gitarla benzerlik taşır. Sesi normal gitarlara göre 1 oktav kalın olmakla birlikte değişik türlerde bas gitarlar mevcuttur. Örneğin, 4,5,6,7,12 telli bas gitarlar gibi. Genelde perdeli olan bu müzik enstrümanının perdesiz şekli de vardır. Kurumumuzda bas gitar dersi ilk başta bas gitarın tüm aksamlarını ve tuşeyi  tanıma amaçlı olup, devamında hocamızın belirlediği profesyonel metotlardan gidilmektedir. Sonra öğrencinin müzik tarzına göre ders şekillenir. Bas gitar eğitiminde öğrencilerimiz isteği takdirde kurs içindeki gruplarda da görev alabilirler.

Elektro Gitar Kursu Almak İstiyorum? Elektro Gitar Eğitimi Nasıl Olur?

Elektro gitarı basitçe tanımlamak gerekirse; tellerin titreşimini, gövdesinde bulunan manyetik alıcılar sayesinde elektrik akımına çeviren ve bir amfi yardımıyla akımı yüksek seviyede sese dönüştürebilen gitar türüdür. Günümüzde yaygın olarak kullanılan solo bir çalgıdır. Elektro gitar dersi genelde gençlerin ilgisini çekmekte olup, elektro gitar eğitiminin kurumumuzda müfredat işleyişi öğrencinin müzik tarzına göre belirlenir. İlk başta teknik alıştırmalarla başlayan dersler zamanla eğlenceli grup çalışmalarıyla desteklenir.

Gitar Öğrenmeye Karar Verdim, Ancak Hangi Gitar Türü ile Başlayabilirim?

Gitar kursumuza başlamak üzere olup da hala daha kafasında ”peki ama gitar öğrenmeye hangi gitar türü ile başlayabilirim?” sorusunu soran kursiyerlerimize yanıtımız, pek çok kişinin aksine, istediğin gitar türüyle gitar öğrenmeye başlayabilirsin olacaktır.. Nedenine gelince; daha önce de belirttiğimiz gibi gitar öğrenmek isteyen bir kişi, ağırlıklı olarak ilgilendiği müzik tarzını belirlemeli ve bu müzik tarzına en uygun gitar türünü seçtikten sonra gitar kursuna başlamalıdır. Eğer tarzınıza uygun gitar türü seçimi yaptıysanız, bu sayede gitar öğrenmekten keyif alarak motivasyonunuzu eğitim boyunca arttırabilirsiniz. Bunun nedeni eğer icra etmek istediğiniz müzik tarzında kullanılan gitar türü ile gitar öğrenmeye başlarsanız kişisel olarak müzikal belleğiniz, daha çok ilgi duyduğuz müzik türleri ile dolu olacağı için müzikal belleğinizde yer alan melodileri öğrenmek çok daha kolay olacaktır..

Örnek verecek olursak; eğer rock, blues, jazz vb. müzik türlerine ilgi duyan bir kişi iseniz direk olarak elektro gitar veya akustik gitar kursumuza başlayabilirsiniz!

Gitar Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Gitar, diğer çalgılara göre daha hızlı öğrenim süreci gösteren çalgıdır. Bunun nedeni olarak, gitarın insan vücuduna olan uyumunu ve popüler bir çalgı olmasını gösterebiliriz. Aynı zamanda gitar eğitimi ile ilgili yayınların sayısı fazlalığı öğrenimini kolaylaştıran etmenlerdendir. Kendini gitar eğitiminde ispatlamış hocalarımız sayesinde, öğrenim çok kolaylaşmakla birlikte, öğrenim süresi düşmektedir. Öğrencilerimizin istekli çalışmasına, hocalarımızın sunduğu doğru kaynaklar eşlik ettiği takdirde, kursiyerlerimiz bir aylık bir zaman sonunda istediği türden eserleri veya popüler parçaları çalmaya başlayabilir.

Online Gitar Dersimizi İncelediniz mi?

Perla Sanat geleceğe yatırım yapan modern eğitim anlayışı ile artık online gitar kursu seçeneğini de sunuyor! Tüm gitar derslerimiz için online ders alma seçeneği de mevcuttur! Ayrıntılı bilgi için lütfen online gitar dersi sayfamızı ziyaret edin:

online Gitar kursu2

Neden Gitar Eğitimi Almalıyım ?

Özellikle İzmir’de Gitar Kursu arayanlar şu soruyu sormaktadır;  Neden gitar eğitimi almalıyım? Gitar dersleri almak, diğer sanatsal eğitimler gibi  insanın bireysel gelişimini arttırmakla birlikte, insanı çoklu düşünce yöntemine zorlar. İnsan gitar çalarken,  çok yönlü düşünmesi gerekir.  Kişi, öncelikle  gitar çalarken doğru tekniği bozmaması gerektiği gibi, doğru nota okumayı bilmeli ve aynı zamanda metronomu iyi dinleyip ritim uyumsuzluğu yapmaması gerekir. Bunları doğru bir şekilde yapan bir öğrenci, hem görsel hem işitsel olarak hızlı bir gelişim sürecine girecek, bunların yanı sıra çaldığı herhangi bir eserden veya popüler parçadan daha çok keyif alacaktır. Birey eğitim süreci sonunda gitara daha çok bağlanır ve dinleyenlere de bir o kadar keyif verir. Siz de keyif aldığınız tarzda isteğiniz parçayı kendi çalgınızla çalıp, duygularınızı özgürce ifade edin!

Gitar Kursuna Başlama Yaşı Nedir? Benim İçin Çok Mu Geç?

İzmir Gitar Kursu dendiğinde ilk akla gelen kurum olan Perla Sanat olarak, Gitar eğitimine başlama yaşının 5-6 yaş minimum olduğuna, eğitime ideal başlama yaşının ise 8-9 yaşları olduğuna inanıyoruz.. Üst sınır ise  fiziki bir engel olmadığı sürece yoktur!

İzmir’de Gitar Dersi Almak İçin Neden Perla Sanat?

Gitar eğitimi sürecinde, öğretmen en etkin rolü üstlenir. Yanlış ya da eksik bir öğretim tekniği söz konusu olduğunda, öğrencinin bütün çabalarının boşa gitmesi riski ortaya çıkar. Perla Sanat olarak amacımız, eğitim kalitesi konusunda riskleri ortadan kaldırmak ve  içinizde şüphe bırakmayacak bir hizmet sunmaktır.

Perla Sanat, tüm eğitimlerde kursiyerlerimize öğrenme garantisi vermektedir. Eğitim kalitemizi size sunduğumuz ücretsiz ilk deneme dersinizde farkedeceksiz!

Perla Sanat Gitar Kursuna Nasıl Ulaşırım?

Artık İzmir’in en eğlenceli Gitar Kursu İzmir Hatay semtinin en merkezi yeri Hatay metro istasyonuna sadece bir kaç adım ötede! Gitar kursumuza başlıca İzmir Aliağa, Balçova, Bostanlı, Bornova, Buca, Güzelyalı, Göztepe Konak, Karşıyaka, Karabağlar, Güzelbahçe, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla semtlerinden ulaşım imkanı çok kolay!  Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin!

Gitar Öğrenimi Hakkında Yararlı Başlıklar:
En Hızlı Gitar Akordu Nasıl Yapılır?
İzmir’de Gitar Fiyatları?
Gitar Bakımı Nasıl Yapılır?
Gitar Çalmaya Sıfırdan Başlayanlara Altın Tavsiyeler!
İzlemenizi Öneririz:

Bir soloda 40 farklı gitar çalma tekniği:

[youtube width=”300″ height=”300″ id_video=”4M_k01zIbVM” autoplay=”false”][/youtube]

Sayfa Etiketleri:

Gitar Kursu İzmir Karabağlar
Balçova Gitar Kursu
İzmir Gitar Kursu

9 thoughts on “Gitar”

  1. Geri bildirim: Sanatsal Faaliyetler | perlasanat

  2. Geri bildirim: İzmir’de Kaliteli Sanat Eğitimi | perlasanat

  3. Geri bildirim: Enstrüman Çalmaktan Nasıl Keyif Alınır? | İzmir'in Bir Numaralı Gitar Dersi Adresi!

  4. Geri bildirim: Perla Sanat Toplu Ders Kampanyası | Perla Sanat Merkezi

  5. Geri bildirim: Ayrıntılı Gitar Bakım Rehberi | Perla Sanat Merkezi

  6. Geri bildirim: - İZMİR GİTAR FİYATLARI - En Uygun Gitar Seçimi - | Perla Sanat Merkezi

  7. Geri bildirim: Deniz, Kum ve Gitar | Perla Sanat

  8. Geri bildirim: İzmir Gitar Kursu’na Ulaşmak Çok Kolay! – İzmir Gitar Kursu

  9. Geri bildirim: Müzik Kulağı Testi Nasıl Yapılır ve Önemi Nedir? | Perla Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir