Keman

Keman Kursu İzmir

İzmir Keman Kursu – Keman eğitimine başlayacağım, uzun süredir İzmir’de güvenilir ve kolay keman kursu arıyorum! Keman öğrenmek için kaç yaşında olmak gerekir? Sıfırdan başlasam keman çalmayı ne kadar sürede öğrenirim? Keman ile viyolanın ne farkı var? İzmir’de Keman dersi almak için neden Perla Sanat’ı seçmeliyim? Perla Sanat’a ulaşım nasıl sağlarım? Keman kursu İzmir fiyatları ortalama ne kadar? Gibi aklınızı kurcalayan daha bir çok soruya en güvenilir ve hızlı cevapları verip sizleri en hızlı şekilde keman çalar hale getiriyoruz!

Eğtim kalitemize güveniyoruz! Bugün siz de ücretsiz keman deneme dersimize siz de katılın, MEB sertifikalı ve %100 memnuniyet garantili keman kursu eğitimimizi yakından tanıyın!

Perla Sanat, dijital dönüşüme ayak uydurarak, her geçen gün artan online eğitim tecrübesi sayesinde keman özel derslerini isteyen öğrencilerimizi ayağına getiriyor!  Keman derslerini isterseniz sizi sanat merkezimize ağırlayarak birebir keman dersleri şeklinde işliyoruz, isterseniz de sizin eviniz ya da işyeriniz konforunuzu bozmadan online keman dersleri olarak işliyoruz! 

London College of Music – LCM Uluslararası Geçerli Keman Kursu Programı!

Perla Sanat isteyen öğrencilerimize uluslararası geçerliliği olan İngiltere merkezli London College of Music müfredatı ile keman eğitimi veriyor! İsterseniz hemen LCM programımıza katılın, siz de dünyanın en prestijli okullarından diploma alma fırsatını yaşayın! LCM Keman Kursu programımız için ayrıntılı bilgiyi hemen alın:

Keman Nedir? Ne Değildir? Kısaca Tanıyalım..

Keman yaylı çalgılar ailesinin en küçük ve en etkin bireyidir. Etkin sesi ve ses genişliği dolayısıyla solo çalgı olan keman, diğer yaylı enstrümanlara göre daha fazla dokümanlara ( etüt, eser vs.) sahiptir.

Başlangıçta, tüm yaylı çalgılar gibi perdesiz olduğu için öğrenimi zor olan keman eğitimi, kurumumuzda teknik ve kulak eğimini destekleyici bir eğitimle kafanızı kurcalayan kemanı ne kadar zamanda çalabilirim sorusunu, eğlenceli ve öğrenciyi teşvik eden bir çalışma süreciyle cevaplandırmayı hedefler.

Başlangıç olarak gsf ve konservatuvar müfredatıyla birebir olan klasik batı müziği eğitimimiz ile öğrencilerimize doğru tekniği ve doğru notasyonu sağlamak amaçlanır. sonrasında öğrencimizin isteği üzerine derslerimiz şekillenir.

Keman Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenirim? 

Keman öğrenimi ilk başlayanlar için zor görünse de diğer yaylı çalgılarına göre daha hızlı bir öğrenim süreci gösterir. Bunun nedeni çalgının popülaritesi ile artan eğitim materyallerinin fazlalığıdır. Diğer bir deyişle, keman öğrenim teknik metotların çok olmasıdır. Keman çalmak, bilinçli, donanımlı, iyi aktarıcı bir öğretmenin düzenli ve doğru çalıştırmasıyla yaklaşık 3 ay gibi bir zamanda öğrenilir. Bu süreç sonunda öğrenci, istediği tarzdan parçaları kendi başına çalabilir hale gelmektedir. Tabi ki tüm enstrüman eğitimlerinde olduğu üzere, başarı tamamen  çalma arzusu ve istekle kalmayıp, öğrencinin kendi disiplinli çalışma planıyla mümkündür.

5 Ay boyunca Perla Sanat’ta keman kursu eğitimi alan öğrencimiz Oktay:

[youtube width=”300″ height=”300″ id_video=”apLD2fvOQoo” autoplay=”false”][/youtube]

Neden Keman Eğitimi Almalıyım?

Tarih boyunca sayısız bestenin yapıldığı keman, solo bir enstrümandır. Bunun yanı sıra keman her tarz amatör veya profesyonel müzik guruplarında boy gösterdiği için popülaritesi çok yüksek bir çalgıdır. Keman eğitimi diğer yaylı çalgılar gibi insanın bireysel gelişiminde çok büyük bir rol oynar. Öncelikle insanı çoklu düşünce yöntemine zorlar. Keman çalmak isteyen bir bireyin beyni çok yönlü düşünmek zorundadır. Keman öğrenimi ilk öncelikle doğru keman tutuş tekniği, keman çalarken sağ el yay tekniğinin bozulmaması, doğru nota okuma ve aynı zamanda metronomu iyi dinleyip ritim uyumunun yakalanması ile başlar. Verilen temel eğitimi doğru şekilde tamamlayan bir kursiyer, keman çalmanın keyfine hızlı bir şekilde ulaşabilir, bu keyfi hem kendisi, hem de çevresine tattırabilir!

Keman Eğitiminde Neden Perla Sanat’ı Seçmeliyim?

Perla Sanat’ın MEB onaylı ve ruhsatlandırılmış eğitim programı ile çocuğunuzun eğitimini hemen garanti altına alın! Hatırlatmak isteriz ki “keman kursu veriyoruz” diyen her ruhsatsız ve kaçak işletmede, sadece fiyata odaklanıp çocukların eğitim hayatını MEB denetiminden uzak ve yeterince deneyimi olmayan eğitmenlere teslim etmek, büyük bir risktir!

Perla Sanat ekibi, tamamiyle MEB müfredatına uygun, usta ve deneyimli eğitmenler eşliğinde, her enstrümanın doğasına uygun öğretim tekniğini seçerek, klasik ve  kalıplaşmış eğitim anlayışı dışında, basit, hızlı, pratiğe dayalı ve bilimsel bir eğitim vermektedir. Eğitime başladıktan sonra eğitmenlerimiz, motivasyonunuzu maksimum seviyede tutarak kurs boyunca enstrümana karşı olan ilginizi sürekli arttıracaktır. Perla Sanat olarak amacımız, en kaliteli sanat eğitimini herkesin en uygun fiyata alabilmesini sağlamaktır. Hemen ücretsiz deneme dersimize gelin farkımızı bizzat kendiniz görün! Amacımız size İzmir’in en kaliteli keman kursu deneyimini yaşatmak!!

7 ay boyunca keman eğitimi alan öğrencimiz Serra:

[youtube width=”300″ height=”300″ id_video=”qDu8VKSFe6I” autoplay=”false”][/youtube]

Kursunuzda Hangi Seviyeye Uygun Keman Eğitimi Veriliyor? İleri Seviye Eğitiminiz Var mı?

Kursiyerlerimiz ile ilk tanışmamızda hocalarımız ilk yapacağı deneme dersi ile, kursiyerin müzik kulağını, enstrümana olan uyumunu ve seviyesini test edecektir. Keman derslerine yeni başlayan kişilere en temel seviyeden kolay anlaşılır tekniklerle müfredat işlenecek iken, daha önceden keman eğitimi görmüş orta seviyedeki kursiyerlerimize, uygun görülen ileri seviye keman eğitimi programı uygulanır.

Online Keman Derslerimiz ile Tanıştınız mı?

Perla Sanat olarak yenilikçi ve modern eğitim anlayışımız ile son derece esnek ve pratik bir platform olan online platformda keman kursu seçeneği ile karşınızdayız! Online keman kursu sayfamızı ziyaret edip hemen bilgi alın:

OnlineKemanKursu2

Keman Kursunuza Gelirken Yanımda Keman Getirmem Gerekir Mi?

Kursa gelirken yanınızda keman olmasa da, sanat merkezimizdeki kemanı ders esnasında eğitim alırken kullanabilirsiniz.  Ancak kendi kişisel gelişiminiz açısından size kendinize ait bir keman edinmenizi tavsiye ederiz. Uygun fiyatlı keman seçenekleri için hocamıza lütfen danışınız!

En iyi Keman Kursu için Perla Sanat’a Nasıl Ulaşırım?

Artık İzmir’in en eğlenceli keman kursu İzmir Hatay semtinin en merkezi yeri Hatay metro istasyonunun bir kaç adım ötesinde! Perla Sanat Keman Kursu İzmir Hatay, Göztepe, Güzelbahçe veya Balçova bölgelerinden değil, İzmir Aliağa, Bostanlı, Bornova, Buca, Güzelyalı, Konak, Karşıyaka, Karabağlar, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla  gibi tüm semtlerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz!  Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin!

Keman Eğitimi İle İlgili Yararlı Başlıklar:
Çello ve Keman Arasındaki Farklar Nelerdir? Videolu Anlatım..
Kemanda Gam Çalışması Nasıl Yapılır? Video’lu Anlatım
Kemanda Vibrato Tekniği Nasıl Yapılır? Videolu Anlatım
Ücretsiz Keman Dersleri Yazı Dizisi
Keman Akort Klavuzu
İzmir’de Keman Fiyatları
Keman ile Viyolanın Farkı

Sayfa Etiketleri:

Keman Kursu İzmir
Keman Dersi İzmir
Keman Kursu İzmir Balçova

5 thoughts on “Keman”

  1. Geri bildirim: Keman Eğitiminde SSS | İzmir Keman Kursu

  2. Geri bildirim: İzmir'de Keman ve Çello Kursu Seçimi | Perla Sanat

  3. Geri bildirim: Keman ile Viyolanın Farkları Nelerdir? | Perla Sanat

  4. Geri bildirim: Müzik Kulağı Testi Nasıl Yapılır ve Önemi Nedir? | Perla Sanat

  5. Geri bildirim: Kemanda Staccato ve Legato Tekniği Nedir? | HIZLI KEMAN KURSU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir