Çocuk Gelişiminde Müziğin Etkileri..

Cocuk Gelisiminde Muzik

Çocuk Gelişiminde Müzik Eğitiminin Önemi

Orff Eğitimi İzmirÇocuğunuza sanat eğitimi aldırmak istiyorsunuz! Müzik eğitiminin, bebek gelişimi ve çocuk gelişimi üzerindeki etkilerinden bahsedip daha sağlıklı bir tercih yapmanıza yardımcı oluyoruz!

Çocuklarda Müzik Eğitiminin Yararları

Bebekler anne karnında 21. haftayı doldurduğunda işitme duyuları gelişmiş duruma gelir. Daha anne karnındayken duymaya ve çevrelerindeki melodileri algılamaya başlarlar. Dışarıdan ve içerden gelen tüm seslere açık duruma gelen bebek, daha doğmadan müziği anlar. Müziğin hissettirdiği duygularla bebek güler, ağlar, uyur ve tepki verme dönemine girerler.

Sonrasında anne-babanın ve ya çevrede herhangi birinin çaldığı bir enstrüman çocuğun eşlik yaparak ritim tutma dans etme becerilerini geliştirirMüziği kavramaya beyinde hareketleriyle bağdaştırma dönemine girerler.  Küçük motor kasları gelişir ve problem çözme, birbiri arkasına gelen sesleri algılama, ayırt etme becerileri gelişir.

Müzik aynı zamanda iyi bir beyin egzersizidirHafızayı geliştirme, akılda tutabilme becerilerini geliştirir. Okul öncesi çocuklarda, gelişmiş  küçük kasların motor becerisini gerektiren enstrümanlarla uğraşması (piyano eğitimi, gitar eğitimi vb.) çocukların ayakkabılarını bağlamak, giysilerini düğmelemek gibi işleri başarması açısından faydalı olacaktır.

Orff Eğitimi Nasıl Yapılır? Kaç Yaşında Başlanmalı?

Orff eğitimine çocuğunuzu okul öncesi yaşlarda, tercihen 4-5 yaşlarında başlatabilirsiniz. Çocuğun algı kapasitesi çok yüksek olduğu bu çağlar, beyin kapasitesinin gelişimi açısından altın değerinde olacak, ve çocuğun okul yaşamı boyunca aldığı bu eğitimin pozitif etkisi görülecektir.

Perla Sanat konusunda uzman orff eğitimcileri sayesinde, daha okuma yazma bile bilmeyen küçük yaştaki çocuklarda ritim duygusunu geliştirmekte, parmak egzersizleri yaptırıp ve çeşitli eğitsel oyunlarla notaları öğretmektedir. Verilen bu eğitim sayesinde çocuğunuzun ne kadar kısa bir süre içerisinde nota ile piyano çaldığını görünce gerçekten şaşıracaksınız!

En kısa zamanda sizleri Perla Sanat’ın ücretsiz deneme dersine davet ediyoruz!

2 thoughts on “Çocuk Gelişiminde Müziğin Etkileri..”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir