Piyano

İzmir Piyano Kursu

Piyano kursu İzmir – Artık ben de piyano çalmak istiyorum! Piyano çalmak zor mu? Çocuğum için piyano kursu arıyorum, ancak çocuklar için piyano eğitiminde güvenilir ve uzman bir piyano dersi eğitmeni nasıl bulurum? Neden piyano öğrenmeliyim? Piyano eğitimi ne kadar sürer? Piyano dersine kaç yaşında başlanmalıdır? Piyano çeşitleri nelerdir? Akustik piyano mu yoksa dijital piyano mu bana uygun? İzmir ‘de piyano kursu fiyatları/ İzmir piyano kursu ücretleri ne kadar? Ulaşımı kolay piyano kursu nereden bulurum? Şeklinde sorular kafanızı kurcalıyorsa, doğru yerdesiniz! Kafanızda oluşan tüm soruları katılacağınız ilk ücretsiz özel piyano dersinde tamamen yanıtlıyor, eğitim ve eğitmen kalitemizden ve %100 memnun kalacağınızı garanti ediyoruz!

Piyano eğitiminde özel derslerin ayrıcalığını Perla Sanat bünyesinde en kaliteli eğitim teknikleri ile birebir piyano dersleri şeklinde alın, MEB sertifikalı piyano eğitim fırsatını siz de kaçırmayın!

London College of Music – LCM Uluslararası Geçerli Piyano Kursu Programı

Perla Sanat isteyen öğrencilerimize uluslararası geçerliliği olan İngiltere merkezli London College of Music müfredatı ile piyano eğitimi veriyor! İsterseniz hemen LCM programımıza katılın, siz de dünyanın en prestijli okullarından diploma alma fırsatını yaşayın! İzmir Piyano Kursu dendiğinde en yüksek standartlarda eğitimi en enğlenceli yöntemlerle öğrenmenin ayrıcalığını siz de yaşayın!

Kısaca Piyano Nedir Öğrenmek İstiyorum?

Piyano  tuşlu bir çalgı olup,  çift el ve çift anahtar kullanılarak çalınır. Beynin iki taraflı çalışmasını güçlendiren ve işitmenin gelişmesini sağlayan bir enstrümandır. Tüm çalgıların anası olarak kabul edilir. Hem eşlik için hem de solo olarak kullanılır. Kurumumuzda piyano eğitimi minimum 4 yaşla başlar.

Klasik batı müziği ve nota eğitimiyle başlayan piyano çalışmalarımız, öğrencilerimizin seviye kaydetmesiyle birlikte farklı müzik türleriyle (Türk müziği, popüler müzik vs.) desteklenir. Amacımız eğlenceli olduğu kadar disiplin de içeren teknik ve müzikal anlamda gelişmeyi hedefleyen bir müfredat oluşturmak, öğrencilerimize kendilerini piyanoya hakim hissetmelerini sağlamaktır.

Eğer piyano çalmak sizin de hayallerinizi süslüyorsa, hemen harekete geçin.

Piyano Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Piyano öğreniminde, donanımlı iyi aktarıcı bir öğretmenin, kursiyeri düzenli ve doğru çalıştırmasıyla ilk bir ayda tuşede bulunan notaların yerlerini beyine yerleştirir. Kursiyerin tuşe hakimiyeti sağlandıktan sonra, disiplinli çalışma sürdürülerek nota okuma da kavrandığında, yaklaşık 3 aylık bir süreçte istediğiniz parçaları ya da hocanızın belirlediği eserleri veya popüler parçaları çalabilir duruma gelirsiniz. Tabi bu çalma arzusu sadece istekle kalmayıp öğrencinin disiplinli çalışma planı yapmasıyla mümkündür. Disiplinli çalışma planıyla, sürekli bir gelişim göstereceğinizden şüpheniz olmasın.

Neden Piyano Eğitimi Almalıyım?

Piyano, diğer çalgılar gibi insanın bireysel gelişiminde çok büyük bir rol oynadığı gibi, piyano gelmiş geçmiş en temel çalgı aletlerindendir. Birey piyano çalarken, beynini çok yönlü kullanması gerekir. Piyano çift anahtar olduğu için, piyano çalmak doğru nota takibini, eş değer olarak ta doğru nota okumayı gerektirir. Çift anahtar okumayı gerektiren piyano, hem sağ el hemde sol elin uyumunu ve metronomu iyi dinleyip ritmi kaçırmamayı gerektirir. Ses genişliğinin fazla olduğu, her tarzın vazgeçilmezi olan has çalgı piyano, üzerindeki belli aralıklarla yapılmış olan tuşları ile insan vücudunun her yaşta kolayca kavrayıp çalabileceği bir yapıya sahiptir. Piyano bilinçli çalıştırılırsa, çok sesli müziği içerdiği için insan beynine müziğin armonisini benimsetir. Bununla birlikte bireyin müzik kapasitesi artar. Bunlara dayanarak piyanonun çocuk gelişiminde ne kadar yararlı olacağını aşikardır. Müzik eğitimine ilk başta piyano ile başlayan bireyler diğer enstrümanlara geçtiğinde de, daha başarılı performans gösterirler. Bu yönleriyle piyano, geçmiş ve gelecek çağımızın en etkin enstrümanı olma özelliğini hak ediyor.

İzmir Piyano Kursu Olarak Çocuklar için Özel Bir Müfredatınız Var Mı?

Perla Sanat olarak, eğitim standartları içinde çocuğunuzun fiziksel ve algısal gelişimini uzman eğitimcilerimiz ile test ettikten sonra, çocuğunuzu ya orff eğitimi grubumuza ya da seviyesi yeterli ise piyano eğitimine yönlendiriyoruz. Erken yaşlarda piyano eğitimine başlayan çocuğunuz için, henüz okuma yazma bilmediği için farklı renk ve oyun teknikleri kullanarak notaları ve ritim tutmayı öğretiyoruz. Sonrasında ilerleyen zamanlarda çocuk yaştaki öğrencilerimize birebir özel eğitime geçerek piyano çalar hale getiriyoruz! Çocuklar için İzmir’in en iyi piyano kursuna bugun siz de davetlisiniz..

Akustik Piyano ve Dijital Piyano Farkı Nedir? Hangisi Bana Uygun?

Akustik piyanolar genellikle piyano eğitimini uzun süre görmüş, meslek olarak piyanist olmayı hedefleyen, zamanının büyük bir bölümünü piyanoya ayıran kişiler için uygundur. Daha çok bakım ve akort gerektirir. Ancak artık günümüzde özellikle piyano eğitimine yeni başlayanlar için tavsiyemiz, dijital piyano ile yola başlamalarıdır. Nedenine gelince, ses kalitesi ve tınısı olarak her ne kadar akustik piyano kadar kaliteli olmasalar da, fiyat olarak daha uygundurlar, taşınmaları daha kolaydır, bakım masrafları çok daha azdır, akort gerektirmezler ayrıca özellikle apartma dairesinde yaşayanlar için önemli bir yani: ses ayarı yapılabilmektedir. Bu yönlerini ölçüp tartarak siz de kendiniz için hangi piyano türünün daha uygun olduğunu bulabilirsiniz.

Online Piyano Kursu Seçeneğimizi İncelediniz mi?

Perla Sanat olarak günümüzün değişen eğitim standartlarına uyum sağlayıp, en kaliteli eğitimi en iyi ve esnek şekilde verebilmek adına, online piyano kursu seçeneğimizi de sizlere sunuyoruz! Bu eşsiz eğitimimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için hemen online piyano kursu sayfamızı ziyaret edin:

online piyano kursu2

Piyano Eğitimi İçin Neden Perla Sanat?

İzmir Piyano Kursu genellikle küçük yaşlarda başlanan, çocukluk boyunca alınan piyano eğitiminde süre gelen, çocuk psikolojisinin gelişimine de destek olan bir süreci kapsar. Bu süreçte eğitimcinin rolü şüphesiz tartışılmazdır. Özellikle konusunda uzman olmayan bir eğitimci, erken yaşlardan çocuğun öğrenme hevesinin kaçmasına neden olmakta, bu durum çocuğun tüm hayatını etkilemektedir.

Aynı şekilde, yetişkin kursiyerlerde de acaba bu yaşta öğrenebilir miyim sorusu çok sorulur.. Bu durumda da kendini alanında ispatlamış eğitimcilerimiz, öğrenme arzusunu yaşa bakmaksızın ilerletmekte ve kursiyerin motivasyonunu arttırarak eğitimi kolaylaştırmaktadır.

Perla Sanat olarak amacımız, eğitim kalitesi konusunda riskleri ortadan kaldırmak ve  içinizde şüphe bırakmayacak kaliteli bir piyano eğitimi sunmaktır.

Perla Sanat, tüm Piyano Kursu İzmir eğitimlerimiz için kursiyerlerimize öğrenme garantisi veriyoruz! Amacımız sizlere usta ve deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde, MEB onaylı ve ruhsatlı piyano eğitim müfredatımız ile İzmir’in en iyi Piyano Kursu deneyimini yaşatmak!!

En kısa zamanda ücretsiz piyano deneme dersimize bekliyoruz!

Piyano Kursumuzda İndirim Uygulanma Koşulu Nedir?

Perla Sanat’ta sürekli indirim ve fırsatları kaçırmak istemiyorsan hemen sosyal medya hesaplarımızı beğen ve paylaş, süpriz indirimi kap!

Piyano Kursunuza Ulaşım Kolay Mı?

İzmir’in en eğlenceli Piyano Kursu İzmir Hatay semtinin en merkezi yeri Hatay metro istasyonunun bir kaç adım ötesinde! Perla Sanat ulaşım  olarak sadece Piyano Kursu İzmir Hatay, Göztepe, Güzelbahçe veya Balçova bölgelerine değil, aynı zamanda  İzmir Aliağa, Alsancak, Bostanlı, Bornova, Buca, Güzelyalı, Konak, Karşıyaka, Karabağlar, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla  gibi semtlere de metro ile çok yakın!!  Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin!

Ayrıntılı Makalemizi Okuyun:

İzmir’de Piyano Fiyatları?

Müzik Kulağı Nedir?

Piyano Nota Yerleri?

Sayfa Etiketleri:

Piyano Kursu İzmir
Piyano Kursu İzmir Karabağlar
Piyano Dersi İzmir

3 thoughts on “Piyano”

  1. Geri bildirim: Öğrenci Performansları - Gökçe | Perla Sanat Merkezi

  2. Geri bildirim: Müzik Kulağı Testi Nasıl Yapılır ve Önemi Nedir? | Perla Sanat

  3. Geri bildirim: Piyanoda Notaların Yerleri | Perla Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir