En Hızlı Gitar Akort Yöntemi

gitarnasılakortedilir

En Hızlı Gitar Akordu Nasıl Yapılır?

Gitar Nasıl Akort Edilir?  Siz de en hızlı ve kolayca gitar akordu öğrenmek mi istiyorsunuz? Gitar akordu  elbette tek bir yöntemle sınırlanamaz. Farklı bir çok yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yazımızda size en hızlı gitar akort etme yöntemini akılda kolay kalıcı bir şekilde açıklayacağız!

Gitar Nasıl Akort Edilir?

Gitar klasik yöntemlerde “gitarın kendi içinden referans ses alarak” veya “gitarı dışarıdan referans ses alarak” geleneksel olarak akort edilebilir.. Bunun için geliştirilen “akort düdüğü” vs. aparatlar ve özel araçlar geliştirilmiştir. Ancak zamanla gitar akort etmek için geliştirilen özel dijital gitar akort aletleri piyasaya sürüldükçe gitar akordu çok daha kolay şekilde yapılır hale gelmiştir.

Bugun ise en kolay gitar akort yöntemi, hiçbir şey satın almayı gerektirmeyen, android ya da apple telefonunuza indirebileceğiniz ücretsiz tuner uygulamalarıdır.. Bu uygulamaların ücretli veya ücretsiz olmasının tek farkı ücretsiz uygulamalarda google reklamı vb. reklamların çıkabiliyor olmasıdır. Ancak işlev olarak aynı işlevi görürler.

Adım 1 – Dijital Tuner Uygulamasını Akıllı Telefonunuza İndirin

Adım 2 – Müzikte Uluslararası Notasyonu Öğrenin:

Bilmeniz gereken ikinci önemli bilgi uluslararası notasyon ve hangi notanın hangi gitar teline karşılık geldiğidir. Bilindiği üzere gitarda 6 tel bulunur. Bu tellere karşılık gelen notalar:

Birinci tel – E (Mi)

İkinci tel – B (Si)

Üçüncü tel – G (Sol)

Dördüncü tel – D (Re)

Beşinci tel- A (La)

Altıncı tel – E (Mi)

Adım 3 – Açıklayıcı videomuzu izleyin:

En Hızlı Gitar Akordu Nasıl Yapılır? Youtube videouzu şimdi gelin takip edelim:

[youtube width=”300″ height=”300″ id_video=”hbqv-G2G6OQ” autoplay=”false”][/youtube]

İşte bu kadar arkadaşlar.. Gitarımızı sadece 3 adımda hızlıca akort etmiş olduk..

Gitarımı Neden Akort Etmeliyim?

Özellikle gitar kursumuza yeni başlayan kursiyerlerimiz için en önemli konuladan biri “doğru akortlanmış gitar” kullanımıdır. Burada bahsi geçen konu sağlıklı müzik kulağı gelişiminin doğru akort edilmiş çalgı ile olan ilgisidir.. Eğer çaldığınız gitar doğru akort edilmemiş ise, sürekli yanlış ve pis sesler alarak müzik kulağı gelişiminizi tam anlamı ile sınırlandırmış olursunuz. İşte bu sebeplerden ötürü herkes için doğru akort edilmiş enstrüman kullanmak önemlidir.

İzmir’de Gitar Kursu mu Arıyorsunuz?

İzmir’in en kolay öğrenilen hızlı ve pratik gitar kursunu, doğru fiyata almak sizin de hakkınız! Ayrıntılı bilgi için lütfen gitar kursu sayfamızı ziyaret edin:)

Gitar Kursu İzmir

 

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir