Hemen Arayın! 0506 179 43 09

Gitar

GitarKursuİzmir

Gitar Kursu İzmir Hatay

Gitar kursu İzmir – Sonunda karar verdiniz! Gitarın dayanılmaz cazibesinden siz de yararlanmak istiyor, sosyalleşmek, kendinizi ifade etmek istiyorsunuz. Bu durumda karşınıza bir çok soru işareti çıkmaktadır.. İzmir’de güvenilir ve kaliteli gitar kursunu nasıl bulurum? Klasik gitar, akustik gitar, elektro gitar, bas gitar eğitimi nasıl alınır? Özel gitar dersi almak istiyorum ancak hangi gitar çeşidi bana uygun? Gitar çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim? Gitar dersi almak için yaşım çok mu geç? İzmir’de ortalama gitar fiyatları ne kadar? Gitar çalmak zor mu? Ulaşımı kolay gitar kursu nasıl bulurum? Şeklinde sorularla sizi baş başa bırakmıyoruz!

Kursumuzda başlıca  bas gitar dersi, klasik gitar dersi, akustik gitar dersi ve elektro gitar dersi verilmekte olup, ücretsiz ilk deneme dersine katıldığınızda vereceğimiz gitar eğitiminin içinizde şüphe bırakmayacak kadar kapsamlı ve hızlı olduğunu bizzat kendiniz görebilir ve eğitim kalitemizden %100 emin olabilirsiniz!

hizli-firsatlar-gitar1

Hızlı Fırsatlarımızı Yakalayın! 

2 kişi aynı anda kayıt olanlara yönelik süpriz indirimlerimizi kaçırmayın!

Klasik Gitar’ı Tanımak İstiyorum! Klasik Gitar Eğitimi Nasıl Olur?

Klasik gitar, tüm gitar türlerinin atası, 6 teli olan parmakla veya pena ile  çalınan telli bir çalgıdır. Genelde solo çalgı olan gitar perdeli bir enstrüman olduğu için genelde tercih sebebi olan bir çalgıdır. Kurumumuzda klasik gitar eğitimi müfredatı, teknik gelişim, egzersizle eş zamanlı yürüyen melodik etütler, popüler etütleri içerir ve seviye seviye devam eder. Belli bir seviyeye ulaştıktan sonra öğrenci odaklı bir eğitimle devam eder. Klasik gitar dersi almak için küçük motor kaslarının gelişmiş olması gereklidir. Sol ve sağ ellerde parmak gelişimi gitar çalan kişilerde hızla gelişir.

Bas Gitar Nedir? Bas Gitar Eğitimi Nasıl İlerler?

Bas gitar çalışma prensibi olarak elektro gitarla benzerlik taşır. Sesi normal gitarlara göre 1 oktav kalın olmakla birlikte değişik türlerde bas gitarlar mevcuttur. Örneğin, 4,5,6,7,12 telli bas gitarlar gibi. Genelde perdeli olan bu müzik enstrümanının perdesiz şekli de vardır. Kurumumuzda bas gitar dersi ilk başta bas gitarın tüm aksamlarını ve tuşeyi  tanıma amaçlı olup, devamında hocamızın belirlediği profesyonel metotlardan gidilmektedir. Sonra öğrencinin müzik tarzına göre ders şekillenir. Bas gitar eğitiminde öğrencilerimiz isteği takdirde kurs içindeki gruplarda da görev alabilirler.

Elektro Gitar Kursu Almak İstiyorum? Elektro Gitar Eğitimi Nasıl Olur?

Elektro gitarı basitçe tanımlamak gerekirse; tellerin titreşimini, gövdesinde bulunan manyetik alıcılar sayesinde elektrik akımına çeviren ve bir amfi yardımıyla akımı yüksek seviyede sese dönüştürebilen gitar türüdür. Günümüzde yaygın olarak kullanılan solo bir çalgıdır. Elektro gitar dersi genelde gençlerin ilgisini çekmekte olup, elektro gitar eğitiminin kurumumuzda müfredat işleyişi öğrencinin müzik tarzına göre belirlenir. İlk başta teknik alıştırmalarla başlayan dersler zamanla eğlenceli grup çalışmalarıyla desteklenir.

Gitar Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Gitar, diğer çalgılara göre daha hızlı öğrenim süreci gösteren çalgıdır. Bunun nedeni olarak, gitarın insan vücuduna olan uyumunu ve popüler bir çalgı olmasını gösterebiliriz. Aynı zamanda gitar eğitimi ile ilgili yayınların sayısı fazlalığı öğrenimini kolaylaştıran etmenlerdendir. Kendini gitar eğitiminde ispatlamış hocalarımız sayesinde, öğrenim çok kolaylaşmakla birlikte, öğrenim süresi düşmektedir. Öğrencilerimizin istekli çalışmasına, hocalarımızın sunduğu doğru kaynaklar eşlik ettiği takdirde, kursiyerlerimiz bir aylık bir zaman sonunda istediği türden eserleri veya popüler parçaları çalmaya başlayabilir.

Neden Gitar Eğitimi Almalıyım ?

Gitar eğitimi,  diğer sanatsal eğitimler gibi  insanın bireysel gelişimini arttırmakla birlikte, insanı çoklu düşünce yöntemine zorlar. İnsan gitar çalarken,  çok yönlü düşünmesi gerekir.  Kişi, öncelikle  gitar çalarken doğru tekniği bozmaması gerektiği gibi, doğru nota okumayı bilmeli ve aynı zamanda metronomu iyi dinleyip ritim uyumsuzluğu yapmaması gerekir. Bunları doğru bir şekilde yapan bir öğrenci, hem görsel hem işitsel olarak hızlı bir gelişim sürecine girecek, bunların yanı sıra çaldığı herhangi bir eserden veya popüler parçadan daha çok keyif alacaktır. Birey eğitim süreci sonunda gitara daha çok bağlanır ve dinleyenlere de bir o kadar keyif verir. Siz de keyif aldığınız tarzda isteğiniz parçayı kendi çalgınızla çalıp, duygularınızı özgürce ifade edin!

Gitara Başlama Yaşı Nedir? Benim İçin Çok Mu Geç?

Gitara başlamak için 5-6 yaş minimum değer olsa da ideal başlama yaşı 8-9 yaşlarıdır. Üst sınır ise  fiziki bir engel olmadığı sürece yoktur!

Gitar Eğitimi İçin Neden Perla Sanat?

Gitar eğitimi sürecinde, öğretmen en etkin rolü üstlenir. Yanlış ya da eksik bir öğretim tekniği söz konusu olduğunda, öğrencinin bütün çabalarının boşa gitmesi riski ortaya çıkar. Perla Sanat olarak amacımız, eğitim kalitesi konusunda riskleri ortadan kaldırmak ve  içinizde şüphe bırakmayacak bir hizmet sunmaktır.

Perla Sanat, tüm eğitimlerde kursiyerlerimize öğrenme garantisi vermektedir. Eğitim kalitemizi size sunduğumuz ücretsiz ilk deneme dersinizde farkedeceksiz!

Perla Sanat Gitar Kursuna Nasıl Ulaşırım?

Artık İzmir’in en eğlenceli gitar kursu İzmir Hatay semtinin en merkezi yeri Hatay metro istasyonuna sadece bir kaç adım ötede! Gitar kursumuza başlıca İzmir Aliağa, Balçova, Bostanlı, Bornova, Buca, Güzelyalı, Göztepe Konak, Karşıyaka, Karabağlar, Güzelbahçe, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla semtlerinden ulaşım imkanı çok kolay!  Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin!

Okumanızı Öneririz:

Sıfırdan Gitar Çalmaya Başlayacaklara Altın Tavsiyeler!

Ücretsiz deneme dersleri kampanyalarımız

İzmir gitar fiyatları

Gitar temizliği ve bakımı nasıl yapılır?

İzlemenizi Öneririz:

Bir soloda 40 farklı gitar çalma tekniği:

Sayfa Etiketleri:

klasik gitar eğitimi, bas gitar eğitimi, gitar kursu izmir hatay, klasik gitar kursu  izmir, izmir elektro gitar kursu

izmir gitar kursu
Önceki yazıyı okuyun:
Piyano Kursu İzmir
Piyano

Piyano Kursu İzmir Hatay Piyano kursu İzmir - Artık ben de piyano çalmak istiyorum! Piyano çalmak zor mu? Çocuğum için piyano kursu arıyorum, ancak çocuklar...

Kapat