Klarnet Satın Alma Rehberi

klarnetfiyatlariizmir

İzmir’de Klarnet Fiyatları

Klarnet Kursu İzmir – Klarnet kursuna yeni başlayacak öğrencilerimizin en çok merak ettikleri konuların başında doğru klarnet seçimi, hangi klarnet markasını seçmeli? Klarnetime hangi bek ve kamışı almalıyım? Kaç liralık bir klarnet ile kursa başlayabilirim? soruları gelmektedir.

Bu yazımızda sizlere klarnete yeni başlayan bir birey için en uygun tavsiyelerimizi sıralayacağız.

Not: Burada yer  verilen fiyatlar ortalama fiyatlar olup, 2016 yılı baz alınmıştır.

Kaç Paralık Klarnetle Başlamalıyım? Hangi Marka Bana Uygun?

Klarnet fiyatları ve klarnetin kalitesi elbette ki çok çeşitlilik gösterse de, klarnete yeni başlayan bir öğrenci için klarnetten önce kamış ve bek seçiminin daha önemli olduğudur. Yeni başlayan bir öğrenci için klarnet fiyatları ortalama olarak 1000-1200 liradan başlamaktadır. Dünyaca ünlü Amati gibi klarnet konusunda kendini ispatlamış markaların klarnetleri ortalama olarak 4500 – 5000 lira civarındadır. Klarnete yeni başlayan bir birey Amati gibi bir markaya ortalama olarak 5000 lira bütçe ayıramıyorsa, Bohemia, Helene mia vs. gibi markaları önerebiliriz. Bu iki marka Amati markasının imitasyonu olarak da değerlendirilebilir ve öğrenci klarneti kapsamında iyi performans sergilerler ve fiyatları 1200 – 2000 lira aralığındadır. Şunu belirtmek isteriz ki, doğru sesleri alabilmek adına 1000 liradan daha aşağı bir klarnet tercihiniz olmasın.

Klarnet İçin Bek ve Kamış Seçimi Ne Olmalı?

Daha önce de belirttiğimiz gibi eğer klarnet kursuna yeni başlıyorsanız, klarnetten önce bek ve kamış seçimi sizin için daha önce olmalıdır. Bunun nedeni, iyi bir klarnetin fiyatı çok yüksek meblağlara ulaşırken, iyi bir kamış ve bek ile daha kötüsü arasındaki fiyat farkının daha az, performans farkının daha çok olmasıdır. Tercih edebileceğiniz kamış mavi kuşak veya barre marka marka olabilir. İkisini de öneririz. Bununla birlikte klarnet beki alırken, size remsey marka 11 numara almanızı önerebiliriz.

Klarnet Fiyatları İzmir

İzmir’de klarnet kursu mu arıyorsunuz?

Ayrıntılı bilgi için lütfen klarnet kursu sayfamızı ziyaret ediniz:

Klarnet Kursu İzmir

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir