İzmir’de Piyano Fiyatları?

izmirde-piyano- fiyatları

İzmir’de Piyano Fiyatları

Piyano Fiyatları İzmir – İzmir’de piyano kursuna başlayacağım, kaç paralık piyano almam gerekir? Elektronik piyano mu, yoksa akustik piyano mu bana uygun? Bu yazımızda,  piyano fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlara değinmek ve yeni bir piyano almak isteyenlere nereden başlamak gerektiğini anlatmak istiyoruz.

Kursa Başladım, Evime Ne Zaman Piyano Almam Gerekli?

Öncelikle kursa ilk başladığınızda yaklaşık ilk 1-2 ay piyano edinmeden de daha basit orglarla ya da kurs merkezine gelip çalışarak idare edebilirsiniz. Ancak belirli bir disiplin edinmek ve verilen ödevleri yapabilmeniz için evinize ilk 3 aylık kurs sonunda piyano edinmenizi öneririz. Önerimiz hem bütçenize dost olması hem de kullanım ve bakım maaliyetleri göz önünde tutulduğunda dijital piyano olacaktır.

Başlangıçta Kaç Paralık Piyano Almam Gerekir?

Piyano fiyatları diğer çalgı fiyatlarında olduğu gibi çok çeşitlilik gösterir. Öncelikle piyano tercihimize karar vermeliyiz. Piyanoları elektronik piyano ve akustik piyano olmak üzere iki temel gruba ayırabiliriz. Genel anlamda elektronik piyanolar, konsol dediğimiz akustik piyanolara göre daha ucuzdur. Tercihimiz ne olursa olsun, akustik piyano ya da elektronik piyano alırken mutlaka tuşede entonasyon ve akort ayarının sağlam olmasına dikkat etmeliyiz. Ayrıca, gözle görülen yapısal hasar bulunmaması, elektronik tuşların (ses değiştirme, kısık veya gür sesle çalma ayarları, metronom vb) çalışır olması gerekmektedir.

Piyano seçerken profesyonel bir yardım almanız, elektronik veya akustik piyanonun tonunun ve  tuşe hassasiyetinin kalitesi konusunda olumlu veya olumsuz görüş alabilmenizi sağlamaktadır. Böylece piyano seçerken değerinde alım yapabilirsiniz. Bununla birlikte kişisel bilgi, yetenek ve maddi ölçütlere göre piyano seçimi yapılması, ancak bu konuda danışmanlık alınması ile mümkündür.

Örneğin akustik piyanolar genellikle 10 bin liranın üzerinde başlar 100 bin liranın üzerindeki fiyatlara kadar çıkabilmektedirler. Bu nedenle kursa yeni başlamış ya da bir kaç yıllık bir kursiyerin bu meblağda bir bütçe ayırmasını çok gerekli görmüyoruz.

Dijital piyanolar ise genellikle 1000 lira üzeri başlar ve fiyatları ortalama 25-30 bine kadar çıkar. Ortalama olarak 2018 yılı için konuşursak, piyasada en çok görülen Yamaha, Kawai, Casio, Suzuki, Roland vb.. gibi piyano markalarına ait modellerin 3000 ile 6000 lira arasına karşılık gelen modellerini seçmeniz durumunda uzun yıllar size yetebilecek ve tatmin edebilecek bir tuş hassasiyetine sahip piyano edinmiş olabileceğinizi düşünüyoruz. Elbette, bütçeniz elverdiği durumlarda daha iyi modelleri de tercih edebilirsiniz.

Kurslarımıza kaydolan herkes, bu danışmanlık hizmetinden ücretsiz yararlanmaktadır.

Piyano Marka Model Önerilerimiz ve İzmir’de Piyano Fiyatları

Unutmayalım ki burada belirtilen piyano marka modelleri ve fiyatları zamana ve döviz kuruna bağlı olarak değişebilir. Ortalama olarak 2018 yılı için özellikle piyano kursu öğrencilerine, bir diğer değişle piyano öğrencileri için tavsiye edebileceğimiz modelleri sıralayacağız.

Yamaha: Yamaha YDP 143, Yamaha YDP 163, Yamaha Clp-625R.

Kawai: Kawai KDP90, Kawai KDP110, Kawai cn17,  Kawai cn27.

Roland: Roland F130R, Roland RP30, Roland RP102, Roland RP302.

Casio: Casio CDP-130, Casio AP260, Casio CTK-3200.

Fiyat aralıklarına göre sıralayacak olursak;

Giriş seviyesi olarak düşük bir bütçe ile alabileceğiniz piyanoya Casio CDP-130 örnek verebiliriz. 2000 – 3000 lira arası bir fiyata gayet iyi bir performans sergilemektedir.

3500 – 4500 lira aralığında Kawai KDP90 modeli örnek verilebilir. Ancak bu noktada bütçenizi biraz daha zorlayıp 4000-5000 lira fiyat aralığındaki Kawai KDP110, Kawai CN17 veya Roland RP102 modelini almanız daha uzun ömürlü olacaktır.

Bütçeniz eğer 5000-6000 lira aralığında ise tavsiye edebileceğimiz modeller Yamaha YDP143, Roland RP302 olabilir.

Bütçesi 6000 lira ve üzeri olanlar için ise başlıca şu modeller önerilebilir: Yamaha YDP 163, Yamaha Clp-625R, Kawai CN27,  Kawai CN35..

Elbette bu saydıklarımızdan çok daha pahalı modeller de mevcuttur. Ancak sadece öğrenme amaçlı kullanılacak bir piyano için çok daha pahalı bir modelin seçilmesini gerekli görmüyoruz.

İzmir’de Piyano Kursu Mu Arıyorsunuz?

İzmir’de piyano kursu arıyorsanız ayrıntılı bilgi için lütfen piyano kursu sayfamızı ziyaret ediniz:

Piyano Kursu İzmir

Sayfa anahtar kelimeleri:

Piyano Fiyatları İzmir

11 thoughts on “İzmir’de Piyano Fiyatları?”

 1. Merhaba ben kursunuza kayitli degilim ama en yakin zamanda izmire tasinicam ve piyano kursuna baslamak istiyorum. Okuduklarima gore kursunuz ilgili ve faydali gorunuyor. Dersleriniz birebir mi ? Ve ucretlerinizi ogrenmek istiyorum . Bana yardimci olursaniz cok mutlu olurum.

  1. Merhaba Gizem Hanım,

   Evet tüm derslerimiz birebir işleniyor. Eğer 0506 179 43 09 numaramıza ulaşırsanız fiyatlar konusunda da yardımcı olmak isteriz. Görüşmek dileğiyle.

 2. Merhaba.Piyano kursuna başlamayı düşünüyorum ama piyanoyu iyi çalana kadar eve piyano almayı düşünmüyorum.Ordaki piyanolarda çalışma imkanım olur mu kayıt yaptırnca

  1. Merhaba Sena Hanım,

   Elbette kullanabilirsiniz. Zaten piyano kursuna başlar başlamaz piyano almanız gerekmiyor. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle.

 3. Merhabalar,
  5 yaşındaki kızım için uygun bir piyano arıyorum. Yukarıdaki önerilerinizi inceledim, öncelikle hepsi için teşekkür ederim. Casio Privia PX-770 modeli konusunda bir yorumunuz var mı, önerir misiniz, bunu öğrenmek isterim.
  Selamlar,

  1. Merhabalar,
   Öncelikle Casio Privia PX-770 modeli ülkemizde çok yaygın olmasa da, rakip olarak Yamaha YDP-103 gösterebiliriz. Bu model ile kıyaslandığında başlıca tuşe hassasiyeti olarak, hem speaker gücü(16W vs. 12W), dahili sound sayısı (19 vs 10) ve dahili şarkı sayısı (60 vs. 10) ve “Concert Play” özelliği vs. gibi bir çok elektronik ekstra özelliği sayesinde daha fazla özelliği daha düşük fiyata sunuyor.

 4. Merhabalar;

  Önerdiğiniz modellerden Roland RP102 almaya karar verdim ancak internetten satıl alınabilecek bütün sitelerde model RP102-BK olarak gösteriliyor. Aralarında herhangi bir fark var mıdır?

  1. Merhaba,

   Modeller zamanla üreticiye bağlı olarak değişebiliyor. Tavsiyemiz satın alacağınız yer ile görüşüp bahsettiğiniz modelin ayrıntılarını öğrenmeniz.

 5. merhaba,
  yukarıdaki açıklamanız için çok teşekkürler,

  Piyano ya başlamak için bir model istiyoruz. Akustik yamaha b1 yada kawai k15 olabilir fakat komşular rahatsız olur mu diye bir endişemiz var bu yüzden dijital piyano ya mı yönelmeliyiz karar veremiyoruz. Yamaha CLP-625B ve KAWAI CN37B bugün için aynı fiyatlarda.
  Bu ürünler içinden hangisini seçmemizi tavsiye edersiniz.

  şimdiden çok teşekkürler,

  iyi çalışmalar.

 6. merhaba,

  piyano ya yeni başlamak için bir model satınalmak istiyoruz. Yamaha b1 yada kawai k15 gibi bir model bütçemize uygun gibi görünüyor. Fakat apartman dairesinde gürültünün komşularımıza sıkıntı olmasından korkuyoruz. Bu modellerin silent modelleri de çok pahallı. Bunun yerine dijital bir piyano ile başlamak daha mı doğru olur aynı kalitede ses ve zevk alınır mı? KAWAI CA48 veya Yamaha CLP-635 yakın fiyatlarda. Bu ürünlerden hangisini tavsiye edersiniz. şimdiden teşekkürler,

  iyi çalışmalar.

  1. Merhaba
   Dijital piyanolarda ses seviyesi ayarlanabildiği için sesi azaltıp kullanabilirsiniz. Ya da kulaklık takarak kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir