Tiyatro Kursu

Tiyatro-Kursu-Perla-Sanat

Tiyatro Kursu İzmir

Tiyatro Kursu İzmir – Uzun süredir araştırma içindeyim, İzmir’de güvenilir ve eğlenceli bir temel oyunculuk eğitimi kursu arıyorum.. Yetişkinler ve çocuklar için tiyatro kursu arayışı içindeyim..Günlük hayatın stresini atmak ve kendimi ifade etmenin yollarını araştırıyorum! Diyorsanız, siz de doğru yerdesiniz.

Tiyatro Eğitimi Nedir? Bana Ne Kazandırır?

İnsanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatı olan tiyatro, bir diğer değişle, insanın kendini ifade etmesinin en etkili yoludur. Tiyatro sanatını icra eden sanatçılar, genellikle geniş kitleler üzerinde, nesillerden nesile aktarılabilen bir etki yaratabilirler. Bu sayede kendinizi yeniden keşfedebilmenin yanı sıra, içinde yaşadığınız toplumun insanca bir iletişim kurmasına, bağlarının güçlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Çocuklar için Tiyatro Kursunuz Var Mı?

Perla Sanat, çocuklar için tiyatro eğitimini grup toplandığı anda sürekli olarak vermektedir. Yetişkinlere yönelik tiyatrodan farklı olarak çocuk tiyatrosunda amaçlanan şey çocuğun sanatsal imgesi, sanatın her alanını kapsayan tiyatro sanatı içinde değerlendirilir. Bu etkinliğin temel kapsamında anlatı, resim, şarkı, dans, canlandırma, oyun ve diğer bir çok aktivite ile çocuğun kişiliğini her yönüyle güçlendirmek ve kendine güvenen, kendini ifade edebilen sağlıklı bireyler yetiştirmek hedeflenir. Detaylı bilgi almak için aşağıdaki resme tıklayınız:

cocuk-tiyatro-kursu-banner

Tiyatro Kursunda Neler Öğrenilir?

Tiyatro kursunda çalışmalar hem teorik hem de uygulamalı olarak, başlangıç düzeyinden uzmanlaşma düzeyine kadar süren uzun bir süreci kapsar. Tiyatro eğitimi, başarıya giden yolda disiplin, sevgi, özveri ve neşenin birbiriyle harmanlanarak sunulduğu keyifli bir eğitim sürecini içerir. Tiyatro kursu, bireylerin kendine güvenlerini sağlamayı, topluluk içinde kendini rahat, ifade edebilmeyi, temel oyunculukları öğrenirken, eğlenerek, geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Başlangıç eğitiminde tiyatronun temelleri, tiyatronun tarihsel süreci gibi derslere yer verilmektedir.

İlerleyen zamanlarda vücudun doğru biçimde nasıl kullanılacağı, diksiyon ve ses açma çalışmaları gibi temel seviyede oyunculuk eğitiminin yanı sıra, ışık ve ses sistemleri hakkında bilgiler, metin çözümleme, drama vb. gibi çalışmaların da yer aldığı tiyatro eğitiminde bilgi dağarcığınızı ve yeteneklerinizi her geçen gün daha iyi noktaya taşıyacaksınız.

Kısaca özetleyecek olursak tiyatro eğitimi;

Kendini fark etmeyi sanatsal yanını ortaya çıkarmayı,

Tiyatro disiplinini,

Yaratıcılığını ve hayal gücünü çalıştırmayı,

Hayata daha derin ve daha hassas bakabilmeyi,

Vücudunu kullanabilmeyi,

Etkili ve güzel konuşabilmeyi,

Oyunculuk potansiyelini geliştirmeyi öğretir.

Tiyatro Kursuna Kimler Katılabilir?

Vereceğimiz tiyatro eğitimi ile ister yaşam boyu sürecek bir hobi kazanabilir, isterseniz üniversitelerin tiyatro bölümlerine hazırlanarak, bu işi bir meslek olarak icra etmek isteyebilirsiniz! İsterseniz çocuk tiyatrosu eğitimi ile çocuğunuzun eğitimine eşsiz bir katkıda bulunabilirsiniz.

Tiyatro Kursu Eğitim Programınız Nasıl İlerler?

Perla Sanat olarak, gerek teorik, gerek pratiğe dayalı, kapsamlı olduğu kadar eğlenceli, bireyleri sıkmayacak ve yormayacak bir program izlemekteyiz. Tiyatro eğitim programımız başlıca şu ana başlıklar çerçevesinde ilerler:

 • Yaratıcı Doğaçlama
 • Sahne Çalışması
 • Grup içi İletişim Egzersizleri
 • Hareket ve beden dili kullanımı
 • Uyum ve ifade egzersizleri
 • Koordinasyon
 • Konsantrasyon ve odak çalışması
 • Zaman ve mekan kullanımı
 • Yaratıcı süreç ve araştırma teknikleri
 • Dinlenme egzersizleri
 • Doğru nefes kullanım teknikleri
 • Artikülasyon egzersizleri

Perla Sanat Tiyatro Kursu Nerede? Nasıl Kayıt Olacağım?

İzmir’in lider tiyatro kursu, İzmir Metro Hatay istasyonunun bir kaç adım ötesinde

Tiyatro kursumuza kayıtlar:

Kursumuz sadece toplu ders formatında olduğu için her yıl Eylül – Mayıs ayları arasında dönemler halinde ön başvuru sayısının yeterliliğine göre planlanmaktadır. Lütfen ön kayıt yaptırmak için aşağıdaki başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurarak bize yollayın. Mesaj bölümüne kaydolmak istediğiniz kursu ve başlamak istediğiniz zamanı belirtmeyi lütfen unutmayın! Yeterli sayı oluştuğunda sizi arayalım!

Ön Kayıt Formu

[contactform email = “bilgi@perlasanat.com” ][/contactform]

Sayfa Etkiletleri:

Yaratıcı Drama Eğitimimizi İncelediniz Mi?

Tiyatro Kursu İzmir
Tiyatro Kursu İzmir Hatay