Algoritma, Yapay Zeka ve Robotik Kodlama Kursu

Kodlama Kursu İzmir

İzmir’de yazılım öğrenmek istiyorum,nereden başlamalıyım? Algoritma mantığımı ne kadar sürede geliştirebilirim ve ne zaman kendi başıma projeler üretebilirim? Algoritma seviyemi geliştirmek, yapay zekaya ve robotik kodlama kursu almak bana ne gibi faydalar sağlayabilir ve yaş sınırı nedir? Bu kursun bana günlük hayattaki faydaları nelerdir? Bunun gibi kafanızda birçok soru varsa, sayısal zekanızı ve programlamaya en baştan adım adım geliştirmek istiyorsanız ve yaşıtlarınızdan soyut düşünme yeteneğiniz sayesinde bir adım önde olmak istiyorsanız, Perla Sanat ile bu isteğinizi hem eğlenerek hem de öğrenerek gerçekleştirebilirsiniz.

Neden bir sanat merkezi böyle bir eğitim sunuyor diyebilirsiniz? Perla Sanat olarak öncelikle sanatsal öğrenmede destekleyecek bir eğitimin yanı sıra çocuklarımızın hem analitik düşünme, sayısal zekalarını geliştirebilme, soyut düşünme yeteneklerini artırarak teknolojiyi yararlı ve eğlenceli hale getirmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında artık dijital çağ olarak adlandırılan 21.yüzyılda yaşıyoruz ve günümüz çocuklarına oyalamak için tablet, telefon vererek teknolojiye adım attıklarını düşünüyoruz fakat biliyoruz ki bilinçsiz teknoloji kullanımı çocuklar üzerinde yarardan çok zararlı olabiliyor. Bu sayede çocuklar ister sanat öğrenimini desteklemek için hem de sayısal zekalarına destek amacı ile bu eğitimden faydalanabilirler.

Algoritma Nedir Kısaca Tanıyalım

Algoritma, 9. yüzyılda cebir alanındaki algoritmik çalışmaların matematiğe dökülmesiyle bu sözcük, Özbekistan’ın Harezm, bugünkü Türkmenistan’ın Hive kentinde doğmuş olan Ebu Abdullah Muhammed İbn Musa el Harezmi’den gelir.Algoritma öğrenmenin amacı, belli bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanmış bir yoldur. Genellikle bilgisayar programlamada kullanılır ve dünyadaki bütün programlama dilleri algoritmaya dayanır. Peki algoritmik zekamızın gelişmesi bize ne gibi faydalar sağlar ?

Algoritma mantığının gelişmesiyle problemleri en kısa yoldan çözüme ulaştırırız.Ayrıca küçük yaştaki çocuklarımız için olaylara ve problemlere farklı bakış açısı kazandırır ve hesaplamalı düşünme temelinde analitik düşünme yeteneği kazandırır.

Yapay Zeka Nedir Kısaca Tanıyalım

Teknoloji hayatımıza hızlıca girmekte ve çocuklarımız bu teknoloji dünyasını video,oyun gibi zaman öldüren ve kendilerini geliştirmeye katkısı olmayan, bağımlılık yapan şeylerle zaman harcamaktadır. Perla Sanat olarak bu kursumuzda çocuklarımız bu dünyaya adım atarken teknolojinin daha farklı bir dünyayla tanışmalarına olanak sağlıyoruz.

Yapay zeka, insan zekasını taklit ederek ve topladıkları bilgilerle kendilerini geliştirebilen ve böylece görevleri yerine getirebilen sistemler veya makinelerdir.

Çocuklarımız için yapay zekanın faydaları oldukça büyüktür.Bunlardan bazıları hangi konuda eksiklerinin olduğunu görürler ve bunu hızlıca telafi edebilirler.Yapay zeka deneme-yanılma yöntemini hızlıca hayata geçirir ve bu sayede çocuklarımız teknolojiyi kötü kullanmaktansa teknolojiyi kullanırken kendilerini her yönden geliştirebileceklerdir. 

Robotik Kodlama Nedir Kısaca Tanıyalım

Robotik kodlama, yazılım kodları sayesinde makine ve kontrol sistemi, elektronik ve bilgisayar bilimlerinin her birini içerisinde barındıran,makinelerin iletişim halde olmasını sağlamasıdır.

Çocuklar için ne gibi faydaları vardır?

Robotik kodlama eğitimi ile çocuklarımız algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilme yeteneğine sahip olabilir.Bu sayede matematik,bilim,problem çözme,takım çalışması,proje bazlı düşünme gibi birçok beceri kazanabilir.

Robotik Kodlamayı Nasıl Öğreneceğiz?

İlk olarak kursumuzun başında algoritma ve yapay zeka temellerini atacağız. Bu aşamanın sonunda algoritma seviyemizi geliştirdikten sonra ve yeterli proje ortaya koyduktan sonra Pyhton diliyle yapay zekadaki bilgilerimizle de Arduino aracı kullanarak bu dünyaya yolculuğumuzu başlatmış olacağız.

Robotik kodlama kursu İzmir

İzmir Karabağlar algoritma kursu