Hemen Arayın! 0506 179 43 09

Resim Kursu

resim-kursu-izmir

Resim Kursu İzmir

Resim Kursu İzmir Hatay – Görsel sanatlar kesinlikle benim ilgi alanım! Resim çizmekten, hayal dünyamı insanlara aktarmaktan mutlu oluyorum diyorsunuz! Hobi amaçlı resim dersleri ya da güzel sanatlara hazırlık amaçlı resim kursları arıyorsunuz.. İzmir’de güvenilir resim kursu nasıl bulurum? Resim kursuna kaç yaşında başlanır? Resim kursuna başlamak için yaşım çok mu geç?Resim çizmek için yetenekli olmak gerekir mi? İzmir’de resim kursu fiyatları ne kadar? gibi aklınızı karıştıran daha bir çok soruyu, titizlikle yanıtlamaktan memnuniyet duyuyor, amacınız ne olursa olsun sizlere en kaliteli birebir resim dersini, en uygun fiyatla sunmayı amaç ediniyoruz!

Resim Nedir Bir de Sizden Duymak İstiyorum?

Resim, istenen bir yüzey üzerinde, çizgilerin ve renklerin kullanılarak yapıldığı, günümüzde ise  kavramsal olarak ele alındığı için bir çok farklı türden malzemenin de kullanıldığı insanların kendini ifade etme tekniğidir denebilir.

Resim yapma sanatı en az insanlık tarihi kadar eskidir. Öyle ki  ilk insanlar mağara duvarlarına avlanma sahneleri, hayvan figürleri vb. çizimler yapmışlardır. Tüm bu bilgiler göstermektedir ki insanoğlu daha en ilkel dönemlerinde bile soyut düşünme yeteneğine sahiptir ve bu yeteneğini geliştirmeye çalışmıştır.

Günümüze kadar her yüzyılda çeşitli resim sanatı akımları ortaya çıkmış, bu akımlar insanlık tarihine yön vermiştir. Popüler kültürde resim, toplumun her kesiminden insanların kendilerini ifade etmek için en sık başvurdukları araçlardan biri haline gelmiştir.

https://www.facebook.com/perlasanat/photos/a.840518499292742/2086495944694985/?type=3

Hobi Çocuk Resim Grubu

4-14 yaş aralığındaki kursiyerlerimizin katılabildiği bu grubumuzda eğitim haftada 1 gün 1 saat olarak planlanmıştır. Amacımız öğrencinin el becerisinin geliştirilmesi ve kendisine olan güvenin artmasıdır. Ayrıca eğitimimiz boyunca çocuğun yaratıcılığını ortaya çıkaracak ve eğiticinin de desteği ile bunu geliştirecek keyifli ve eğlenceli bir süreç izlenmektedir. Çocuklar eğitim boyunca çeşitli egzersizler ve el becerilerini güçlendirecek boya çalışması aktivitelerine de katılmaktadırlar.

Neler Yapıyoruz?

Çocuk çizerek, boyalarla oynayarak, gerekse yoğurarak yaratıcılığını ortaya çıkarır.  Bu sayede öğrencilerimiz, üretici ve yaratıcı etkinliğe çabuk geçebilmektedirler.

 • Karakalem çizim teknikleri,
 • Kuru boya, pastel boya, sulu boya teknikleriyle çalışmalar,
 • Oyun hamuru, kil hamuru, ve farklı yöntemlerle boyama çalışmaları yapılır.

Cocuk Resim Kursu

Hobi Yetişkin Resim Grubu

Hobi yetişkin grubumuz için eğitimlerimiz haftada 1 gün 2 saat şeklinde planlanır. Yetişkin gruplarımız 15-21 yaş arası ile 21 ve üzeri yaşlar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Yetişkin hobi gruplarımızda derse temel sanat eğitimi ile başlangıç yapılır. Daha sonra dersler kişinin yönlenmek istediği alan odak alınarak temel tekniklerle öğretilmektedir.

Neler Yapıyoruz?

 • Karakalem resim teknikleri,
 • Çizgi,
 • Kompozisyon,
 • Işık – Gölge,
 • Yağlı Boya,
 • Füzen,
 • Guaj – Sulu Boya – Pastel Boya,
 • Akrilik

vb. teknikler öğretilmektedir..

Hazırlık (Yetek Sınavları) Resim Grubu

Hazırlık gruplarımız lise grubu ve üniversite grubu olarak ikiye ayrılmaktadır. Lise grubu haftada 1 gün 3 saat, üniversite grubu (Güzel Sanatlar Heykel, Grafik – Tasarım, Resim Hazırlık) haftada 1 gün 3 saat olmak üzere planlanır.

Temel sanat eğitimi dersin odağındadır. Özellikle giriş sınavlarında başlangıç eğitimi olarak desen ( canlı modelden de) çizimi yapılmaktadır. Aynı zamanda kompozisyon, kağıdın kullanımı, oran – orantı ile ilgili bilgiler verilir. Canlı model çizimleri yapılarak özellikle anatomi bilgisinin pekişmesi ve bu bilgilerin net bir şekilde anlaşılması amaçlanmaktadır.

Neler Yapıyoruz?

Eğitim sürecinde başlıca şu konulara değinilir:

 • Eğri, düz, dairesel çizgi,
 • Temel formların çizimi,
 • Ölçü,
 • Açı, oran – orantı,
 • Detay çizimi,
 • Dokular,
 • Mekan çizimi,
 • Işık – gölge,
 • Şekil – zemin ilişkisi..

Eğitim boyunca öğrencilerin hazırlandıkları okullara yönelik detaylı programımızı titizlik ile sürdürmekteyiz.

Resim Teknik Hazırlık Eğitim İçeriğimizi Ayrıntılı İncelemek için Hemen Tıklayın!

Resim Kursuna Gitmek İstiyorum! Yetenekli Olmam Şart Mı?

Yetenek, resim kursu alan bir bireyin, öğrendiği teknikler ışığında hayal dünyasını çizime aktarım sürecini hızlandıran bir faktördür. Ancak resim çizebilmek için bir zorunluluk değildir. Perla Sanat olarak, resim çizebilmek için bireyin sahip olacağı istek ve motivasyonun, disiplinli çalışmanın, yetenekten çok daha etkili bir faktör olduğunu hatırlatmak isteriz.

Perla Sanat Resim Kursuna Nasıl Ulaşırım?

İzmir’in en renkli resim kursu, İzmir Metro Hatay istasyonunun bir kaç adım ötesinde…Resim kursumuza sadece İzmir Hatay, Balçova, Güzelbahçe bölgelerinden değil,  İzmir Aliağa, Bostanlı, Bornova, Buca, Güzelyalı, Konak, Karşıyaka, Karabağlar, Narlıdere, Yeşilyurt, Urla ve diğer tüm bölgelerden çok rahat ulaşım sağlama imkanı bulunmaktadır.

İzlemenizi Öneririz:

3 Boyutlu Anamorfik İlüzyon Çizimini İzleyin!

Sayfa Etiketleri:

Resim Kursu İzmir Hatay, Resim Kursu İzmir Balçova, Resim Kursu İzmir Karabağlar, Resim Kursu İzmir Güzelbahçe,Resim Kursu İzmir Bornova

İzmir Resim Kursu
Resim Kursu İzmir