İzmir’de Piyano Fiyatları?

İzmir’de Piyano Fiyatları

Piyano Fiyatları İzmir – İzmir’de piyano kursuna başlayacağım, kaç paralık piyano almam gerekir? Elektronik piyano mu, yoksa akustik piyano mu bana uygun? Bu yazımızda,  piyano fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlara değinmek ve yeni bir piyano almak isteyenlere nereden başlamak gerektiğini anlatmak istiyoruz.

Kursa Başladım, Evime Ne Zaman Piyano Almam Gerekli?

Öncelikle kursa ilk başladığınızda yaklaşık ilk 1-2 ay piyano edinmeden de daha basit orglarla ya da kurs merkezine gelip çalışarak idare edebilirsiniz. Ancak belirli bir disiplin edinmek ve verilen ödevleri yapabilmeniz için evinize ilk 3 aylık kurs sonunda piyano edinmenizi öneririz. Önerimiz hem bütçenize dost olması hem de kullanım ve bakım maaliyetleri göz önünde tutulduğunda dijital piyano olacaktır.

Başlangıçta Kaç Paralık Piyano Almam Gerekir?

Piyano fiyatları diğer çalgı fiyatlarında olduğu gibi çok çeşitlilik gösterir. Öncelikle piyano tercihimize karar vermeliyiz. Piyanoları elektronik piyano ve akustik piyano olmak üzere iki temel gruba ayırabiliriz. Genel anlamda elektronik piyanolar, konsol dediğimiz akustik piyanolara göre daha ucuzdur. Tercihimiz ne olursa olsun, akustik piyano ya da elektronik piyano alırken mutlaka tuşede entonasyon ve akort ayarının sağlam olmasına dikkat etmeliyiz. Ayrıca, gözle görülen yapısal hasar bulunmaması, elektronik tuşların (ses değiştirme, kısık veya gür sesle çalma ayarları, metronom vb) çalışır olması gerekmektedir.

Piyano seçerken profesyonel bir yardım almanız, elektronik veya akustik piyanonun tonunun ve  tuşe hassasiyetinin kalitesi konusunda olumlu veya olumsuz görüş alabilmenizi sağlamaktadır. Böylece piyano seçerken değerinde alım yapabilirsiniz. Bununla birlikte kişisel bilgi, yetenek ve maddi ölçütlere göre piyano seçimi yapılması, ancak bu konuda danışmanlık alınması ile mümkündür.

Örneğin akustik piyanolar genellikle 10 bin liranın üzerinde başlar 100 bin liranın üzerindeki fiyatlara kadar çıkabilmektedirler. Bu nedenle kursa yeni başlamış ya da bir kaç yıllık bir kursiyerin bu meblağda bir bütçe ayırmasını çok gerekli görmüyoruz.

Dijital piyanolar ise genellikle 500 lira üzeri başlar ve fiyatları ortalama 14-15 bine kadar çıkar. Ortalama olara konuşursak, piyasada en çok görülen Yamaha, Kawai, Casio, Suzuki vb.. gibi piyano markalarına ait modellerin 2500 ile 3500 lira arasına karşılık gelen modellerini seçmeniz durumunda uzun yıllar size yetebilecek ve tatmin edebilecek bir tuş hassasiyetine sahip piyano edinmiş olabileceğinizi düşünüyoruz. Elbette, bütçeniz elverdiği durumlarda daha iyi modelleri de tercih edebilirsiniz.

Kurslarımıza kaydolan herkes, bu danışmanlık hizmetinden ücretsiz yararlanmaktadır.

Piyano Fiyatları İzmir

4 comments

 • Gizem

  Merhaba ben kursunuza kayitli degilim ama en yakin zamanda izmire tasinicam ve piyano kursuna baslamak istiyorum. Okuduklarima gore kursunuz ilgili ve faydali gorunuyor. Dersleriniz birebir mi ? Ve ucretlerinizi ogrenmek istiyorum . Bana yardimci olursaniz cok mutlu olurum.

  Cevapla
  • Perla Sanat

   Merhaba Gizem Hanım,

   Evet tüm derslerimiz birebir işleniyor. Eğer 0506 179 43 09 numaramıza ulaşırsanız fiyatlar konusunda da yardımcı olmak isteriz. Görüşmek dileğiyle.

   Cevapla
 • Sena

  Merhaba.Piyano kursuna başlamayı düşünüyorum ama piyanoyu iyi çalana kadar eve piyano almayı düşünmüyorum.Ordaki piyanolarda çalışma imkanım olur mu kayıt yaptırnca

  Cevapla
  • Perla Sanat

   Merhaba Sena Hanım,

   Elbette kullanabilirsiniz. Zaten piyano kursuna başlar başlamaz piyano almanız gerekmiyor. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle.

   Cevapla

Leave a Reply

Your e-mail will not be published.

Önceki yazıyı okuyun:
Saksafon Kursu İzmir
Saksafon

Saksafon Kursu İzmir Hatay Saksafon Kursu İzmir - Üflemeli çalgılara ilgim var! Saksafon çalmak ve farklı olmak istiyorum.. İzmir'de güvenilir...

Kapat